December 7, 2021

Blog dla pasjonatów motoryzacji
opona

Główną zasadą przy wyborze opon jest przestrzeganie zaleceń producenta samochodu dotyczących rozmiaru opon. Wraz z pojazdem właściciel otrzymuje listę specyfikacji opon, które mogą być zamontowane w pojeździe. Lista ta jest opracowywana przez ekspertów producenta i zawiera zalecaną wysokość i szerokość gumy, zakres średnic osadzenia oraz wskaźniki prędkości i obciążenia.

W rezultacie, zapoznając się z instrukcją obsługi, możesz zrozumieć, że musisz kupić opony zimowe 225/55 R17, takie jak te, prezentowane na tej stronie internetowej. Nośność i dynamiczne osiągi mogą się różnić w zależności od modelu o tych samych wymiarach. Różni się ona w zależności od przeznaczenia opony i jej ceny.

Opony zimowe 225/55 R17: rozszyfrowywanie rozmiaru opon

Oprócz informacji zawartych w instrukcji obsługi opony, najważniejsze informacje o każdym produkcie znajdują się bezpośrednio na powierzchni opony. Jest to zbiór liczb i liter.

Na przykład, na etykiecie 225/55 R17 symbole mają następujące znaczenie:

  • 225 jest oznaczeniem szerokości profilu, mierzonej w milimetrach;
  • 55 – to stosunek wysokości do szerokości bieżnika, podany w procentach;
  • R17 jest wskazaniem promieniowego typu konstrukcji modelu i średnicy otworu do osadzania (w calach).
opona

Mówiąc prościej, opona zimowa 225/55 R17 ma bieżnik o szerokości 225 mm, który stanowi 55% jej szerokości na wysokość, a średnica otworu osadzenia wynosi 17 cali. Opony o tych cechach są dostępne na stronie naszego sklepu internetowego w dużych ilościach. W zależności od tego, w jaki samochód trzeba wyposażyć i w jakich warunkach będzie on eksploatowany, można kupić opony zimowe 225/55 R17 z bieżnikiem szosowym lub uniwersalnym. W ofercie znajdują się również zaawansowane technologicznie koła zimowe 225/55 R17 przeznaczone do jazdy w terenie.

Motoryzacja