December 7, 2021

Blog dla pasjonatów motoryzacji
minerva frostrack hp

Minerva frostrack hp to opony zimowe, zaprojektowane w celu zapewniania bezpiecznej jazdy w warunkach panujących od późnej jesieni do wczesnej wiosny. Stosowany w takich oponach bieżnik zapewnia odprowadzanie śniegu, wody i błota. Pokryte są dodatkowo warstwą lameli, które wgryzając się w śnieg poprawiają przyczepność. 

Bieżnik opony

minerva frostrack hp

Frostrack HP posiada kierunkową rzeźbę bieżnika. Przypomina on kształtem literę V, lub potocznie nazywa się go „jodełką”. Jest on stosowany w ogumieni przeznaczonym na okres zimowym, ponieważ najlepiej odprowadza wodę, błoto i śnieg. Umożliwia to panowanie nad samochodem. 

Opona Minerva Frostrack HP (link) uznawana jest za budżetową, przeznaczoną dla kierowców preferujących spokojny styl jazdy. W przypadku, gdy zależy nam na zaoszczędzeniu przy zakupie opon oraz nie zamierzamy jeździć z dużymi prędkościami będzie to świetny wybór. Nadają się również do samochodów o mniejszej mocy lub z napędem na przedniej osi. 

Czym cechują się opony Minerva Frostrack HP?

  • Oszczędność paliwowa – nota C. Oznacza to, że opony mogą nieznacznie podnieść lub zwyczajnie nie obniżyć spalania samochodu w odniesieniu do innych modeli. Jest to zależne od rozwijanych prędkości.
  • Hamowanie na mokrej nawierzchni – nota C. Jest to ważny parametr przy wyborze opon do jazdy w cięższych warunkach pogodowych. Ocena C plasuje te opony w połowie zakresu, ponieważ tą samą notę dla rozmiaru 205/55 R16 otrzymało jeszcze 89 innych modeli zimowych.
  • Generowany hałas – 70 dB. Jest to typowy wynik dla opon zimowych lub wielosezonowych. 
Motoryzacja