December 7, 2021

Blog dla pasjonatów motoryzacji
opony

Celem następnych właścicieli zakładów fińskich, było stworzenie ogumienia zimowego, które nie będzie mieć sobie równych. Wreszcie, po upływie 80 lat dużych wysiłków znakomitych inżynierów i paru pokoleń pracowników, mogły powstać nokian opony zimowe WR D4 – supernowoczesne, niezawodne, jak również pierwsze w historii, które otrzymały ocenę ,,A” za jazdę na wilgotnej nawierzchni. 

Nowe technologie i rozwiązania 

opony

Oponę WR D4 wyposażono w kierunkowy, agresywny wzór bieżnika, który przypomina swoim kształtem strzałę. Nie powstał on jednakże wyłącznie po to, żeby wywoływać oszałamiający rezultat estetyczny. Każdy blok, każdy rowek i każda z lamel, zanim zostały umieszczone na oponie, były w gruntowny sposób przemyślane oraz komputerowo przeanalizowane. Technologia, na której oparty jest tenże projekt, została przez fińskich naukowców nazwana – Nokian Block Optimized Siping. 

Opinie i testy kierowców 

Ogumienie zimowe Nokian WR D4, zwyciężało albo zdobywali najwyższe pozycje w różnych testach opon samochodowych. Na koncie posiada już czternaście wyróżnień w zakresie testów opon zimowych. Warto podkreślić, iż nie jest to, jak mogłoby się nam wydawać, takie łatwe do zrealizowania. Możemy policzyć na palcach u jednej dłoni ogumienie, któremu udało się osiągnąć tak sporo, już w pierwszym spośród sezonów. Do własnego poprzednika, nieco tym oponom brakuje, niemniej sporo wskazuje na to, iż WR D4 zapisze się jeszcze lepiej na kartach pamięci oponiarskiej branży. Tego typu opony można kupić w sklepie internetowym Miwan.pl.

Motoryzacja