September 26, 2021

Blog dla pasjonatów motoryzacji

Miernik lakieru to niezwykle przydatne i wydajne urządzenie, jakie jest stosowane podczas oględzin samochodu. Jak używać w praktyce tego urządzenia? O czym warto pamiętać? Czym cechuje się dobry miernik tego typu?

Miernik lakieru

Po zakupie urządzenia warto pamiętać o skalibrowaniu miernika przed pierwszym użyciem (zgodnie z dołączoną instrukcją). To niezbędna czynność, która pozwoli zyskać pewność prawidłowych pomiarów. Jeśli nigdy wcześniej nie korzystaliśmy z urządzenia, warto go przetestować np. na swoim aucie,

To pozwoli oswoić się ze sprzętem i określić, jak działa on w praktyce. To dobra okazja na ustawienie funkcji miernika (funkcja hold, tryb pomiaru itp.). Wykonane pomiary można spisać np. na kartce. Nowoczesne mierniki posiadają funkcję zapisywania danych w aplikacji, co jest sporym ułatwieniem. 

Jak dokonać pomiaru?

Podczas korzystania z miernika grubości lakieru, warto mieć na uwadze kilka kwestii. Przede wszystkim pamiętajmy o:

  • przyłożeniu sondy miernika do blachy samochodu równo oraz lekkim dociśnięciu,
  • zadbanie o czystość auta, aby wynik nie był przekłamany,
  • zmierzeniu po kolei każdego elementu auta. 

Okazuje się, że kolejność mierzonych elementów raczej nie ma większego znaczenia. Ważne jest to, aby zmierzyć każdy element karoserii po kolei. Można zacząć od dachu, gdyż w tym miejscu najczęściej występuje oryginalna grubość lakier. Następnie można przejść do błotników, drzwi, belki dachowej i klapy bagażnika. 

Innowacyjne mierniki lakieru https://www.dlalakierni.pl/mierniki-lakieru posiadają szereg dodatkowych udogodnień, które wpływają na wygodę użytkownika. Pamiętajmy o tym, że miernik jest niezbędny zwłaszcza wtedy, gdy chcemy nabyć auto używane i zamierzamy sprawdzić jego stan faktyczny.

W takiej sytuacji dowiemy się, czy samochód jest bezwypadkowy i czy często był naprawiany. Na rynku znajdziemy wiele ciekawych rozwiązań. 

Akcesoria samochodowe