June 4, 2020

Blog dla pasjonatów motoryzacji

Często na karoserii samochodów pojawiają się rozmaite zabrudzenia. Usuwanie ich przedstawia różne poziomy trudności. Najważniejsze jest robienie wszystkiego tak, by nie uszkodzić lakieru w trakcie pozbywania się zanieczyszczeń, o co niestety wcale nietrudno.

Jak usuwać zabrudzenia?
Aby przygotować się do samodzielnego usuwania z karoserii uporczywych zabrudzeń, takich jak chociażby kleje bądź żywica, należy przygotować pewne specyfiki. Dobrze sprawdzają się tutaj takie substancje jak:
– rozpuszczalniki samochodowe,
– szampony do mycia auta,
– specjalistyczne środki chemiczne.
Bezwzględnie trzeba pamiętać o tym, by specyfiki były przeznaczone do użycia na samochodzie. Inaczej przeprowadzając na przykład usuwanie kleju z lakieru, doprowadzić można do jego trwałego zniszczenia.

Bezpieczne czyszczenie
Nie należy zapominać także o własnym bezpieczeństwie. Pracując z chemikaliami trzeba używać okularów oraz rękawic ochronnych. Usuwając klej z lakieru należy postępować zawsze tak, by używać jak najmniej siły. Zanieczyszczenie powinno zostać na tyle „rozmiękczone”, że podda się samo. Tylko takie działanie gwarantuje, że praca przyniesie pozytywny efekt, zamiast dokładnie odwrotnego.

Jak można się przekonać, podczas zmywania żywicy, bądź usuwania kleju z lakieru, trzeba bardzo uważać na to co się robi. Najważniejsze jednak to pracować bezpiecznie, zarówno dla siebie, jak i powłoki lakierniczej pojazdu.

Motoryzacja