October 19, 2021

Blog dla pasjonatów motoryzacji

Chemia motoryzacyjna ( https://chemiatechniczna.com/chemia-motoryzacyjna ) przez wielu właścicieli samochodów traktowana jest, delikatnie mówiąc, po macoszemu. Osoby takie uważają, że do utrzymania w nienagannej czystości całego auta, wystarczą im maksymalnie dwa środki. Jest to spory błąd, ponieważ dobrej jakości środki czyszczące do samochodu posiadają precyzyjne i wąskie zastosowanie, co powoduje, że należy posiadać ich kilka różnych wersji. Jakie są te najbardziej potrzebne?

Standardowe środki czystości do samochodu

Z całą pewnością najważniejszymi środkami czystości do samochodu są te, które pozwalają zachować w dobrej kondycji lakier samochodowy. Nie wystarczy do tego celu jedynie dobry szampon, który w swoim składzie będzie posiadał domieszkę wosku. Aby lakier był dobrze wyczyszczony i odpowiednio zakonserwowany, koniecznie trzeba posiadać te dwie rzeczy zupełnie osobno.
Oprócz lakieru koniecznie trzeba w aucie zadbać także o elementy gumowe, do czego przydatne będą środki konserwujące gumę, a także środki czyszczące i zabezpieczające do felg i opon, które nie tylko poprawią ich wizualny odbiór, lecz także zabezpieczą je przed szybszym zużyciem.

A co dla posiadaczy cabrio?

Chemia motoryzacyjna potrafi przybierać czasem niecodzienną postać. Idealnym tego przykładem niech będą bardzo mało popularne środki czyszczące do samochodów cabrio. Ich niewielka popularność wynika oczywiście z małej populacji takiego typu aut. Do takich środków z pewnością zaliczyć można chemię do czyszczenia i konserwowania miękkich dachów. Warto tu zauważyć, że niego środka powinno się używać do dachów winylowych, a innego do materiałowych.

Akcesoria samochodowe