December 7, 2021

Blog dla pasjonatów motoryzacji
ksenon

Reflektory w samochodzie muszą przede wszystkim świecić intensywnym strumieniem, nie oślepiać innych, być wydajne i trwałe. Od jakości oświetlenia drogi przez samochód zależy przecież bezpieczeństwo jego pasażerów jak również innych uczestników ruchu. Takie dobre i jasne światło dają tak zwane ksenony. Oferujemy szeroką gamę żarówek tego typu, które można kupić w bardzo przystępnych cenach.

Droższe, ale bardziej trwałe i energooszczędne

Nazwa takich reflektorów pochodzi od gazu, którym wypełnione są te żarówki, bo to właśnie ksenon przewodzi prąd o wysokim napięciu. Daje to mocny i jasny strumień światła. Samochodowe żarówki ksenonowe są też trwalsze i bardziej energooszczędne od innych, a w oferowanych przez nas typach, ksenon wypala się się bardzo powoli. Dzięki temu mogą one skutecznie służyć przez wiele miesięcy. To ważne, ponieważ ksenony są droższe i trudniejsze w wymianie niż tradycyjne lub ledowe żarówki samochodowe.

Ksenony znanych i renomowanych producentów

Z drugiej strony jednak, aby żarówki ksenonowe służyły bezawaryjnie przez długi czas, na ich zakupie nie warto oszczędzać. Najlepiej więc wybierać te produkowane przez znane i renomowane marki. W naszej ofercie jest ich bardzo szeroka gama.

Ponadto sprzedawane przez nas produkty posiadają niezbędne homologacje i spełniają wszystkie normy jakości określane przez Unię Europejską. Ich używanie gwarantuje więc w 100 procentach, iż w przypadku ewentualnej kontroli drogowej pojazdu przez policję, nie grozi zatrzymanie dowodu rejestracyjnego.

Motoryzacja