December 7, 2021

Blog dla pasjonatów motoryzacji

Kamera samochodowa to praktyczny dodatek. Za jej pomocą można nie tylko rejestrować jazdę, ale także korzystać z szeregu dodatkowych funkcji.

GPS w kamerze samochodowej

Nie wszystkie znajdujące się w sprzedaży rejestratory – kamery samochodowe posiadają wbudowany moduł GPS. Najczęściej jest on montowany w droższych modelach, więc trzeba za niego dopłacić.

Warto jednak wskazać, że taki dodatek może być bardzo praktyczny. Za jego pomocą kierowca otrzymuje do dyspozycji szereg dodatkowych funkcjonalności swojej kamery.

Jakie są zalety GPS w kamerze samochodowej?

Rejestrator wyposażony w moduł GPS przede wszystkim pozwala na oznaczenie prędkości, z jaką porusza się pojazd. To możliwe za sprawą bieżących pomiarów jego położenia. Prędkość może być wtedy zapisywana bezpośrednio na nagraniu z kamery.

Dodatkowo, kamery samochodowe wyposażone w moduł GPS pozwalają na dokładne oznaczanie całej trasy pokonanej przez pojazd. Wówczas stosuje się dodatkowe oprogramowanie, które pozwala na pokazanie trasy na mapie.

Warto także zaznaczyć, że kamery z GPS mogą posiadać funkcję ostrzegania o fotoradarach znajdujących się przy drogach.

Kamera samochodowa z GPS – kupować czy nie?

Zatem kamera samochodowa wyposażona w moduł GPS może zaoferować swojemu użytkownikowi szereg dodatkowych funkcji.

Warto jednak wskazać, że kamera z GPS może stać się problemem wtedy, gdy kierowca lubi przekraczać prędkość, a nagranie trzeba będzie wykorzystać jako dowód na Policji. Wówczas także i on może narazić się na konsekwencje naruszenia zasad ruchu drogowego – mandat i punkty karne.

Akcesoria samochodowe