December 7, 2021

Blog dla pasjonatów motoryzacji

Felgi to takie elementy samochodu, które sprawiają, że dużo lepiej się on prezentuje. Jednak koła wraz z felgami to najczęściej brudzące się elementy samochodu. Dlatego warto wiedzieć, w jaki sposób można je czyścić i jakich środków do tego używać.

Czyszczenie alufelg

Alufelgi są przez cały czas narażone na działanie czynników drażniących, które brudzą oraz niszczą ich delikatną powierzchnię. Wśród najczęstszych substancji, które mogą brudzić felgi można wyróżnić następujące:
– piasek,
– błoto,
– sól drogowa,
– pył hamulcowy.

Brak odpowiedniej pielęgnacji lub niewłaściwe czyszczenie tych elementów może doprowadzić do szybkiego procesu niszczenia się felg w samochodzie.

Jak czyścić felgi aluminiowe?

Felgi aluminiowe mogą być czyszczone z wykorzystaniem różnego rodzaju środków. W sprzedaży można znaleźć bardzo wiele produktów, które idealnie nadają się do tego celu. Środek do czyszczenia felg powinien być efektywny oraz mieć skuteczne działanie. Nakłada się go po wstępnym obmyciu felg wodą, dzięki czemu pierwsza warstwa brudu zostaje zdjęta. Felgi należy w bardzo dokładny sposób wyczyścić, dzięki czemu nie pozostaną na nich żadne zabrudzenia. Na końcu trzeba bardzo dokładnie spłukać cały preparat z felg. Wyczyszczone felgi można także zabezpieczyć różnego rodzaju preparatami, wśród których można na przykład wymienić syntetyczne woski. Dzięki temu będą one lepiej chronione przez powstającymi zabrudzeniami. Czynności te warto powtarzać co jakiś czas, dla uzyskania lepszego efektu.

Akcesoria samochodowe