October 18, 2021

Blog dla pasjonatów motoryzacji
nakładka na zderzak tylny

Nakładki na zderzak to wyjątkowo przydatny gadżet. Nie tylko chronią go, ale też ukrywają powstałe wcześniej uszkodzenia. Do tego, pełnią też funkcje estetyczne. Jakimi parametrami kierować się przy ich zakupie?

Rozmiar

Kluczowa jest długość i szerokość nakładki na zderzak. Musi ona być dopasowana do konkretnego zderzaka. Lepiej, więc wybierać dedykowane listwy. Wielu sprzedawców opisuje oferowane przez siebie nakładki na zderzaki jako wycinane laserowo. Chodzi o to, że są one wtedy perfekcyjnie docięte. Ma to ogromne znaczenie, bo nakładka powinna sięgać idealnie od brzegu do brzegu zderzaka. Musi, więc być tak wyprofilowana, by uwzględniała jego krzywiznę.

Wykończenie

Dostępne jest kilka opcji wykończenia – błyszczące, matowe, z efektem carbonu lub szczotkowane. Każde z nich ma swoich zwolenników. Jest to rzecz gustu. Wiele zależy od tego, jaki efekt ma zostać osiągnięty. Do eleganckich aut bardziej pasuje połyskująca listwa. Do sportowych – efekt szczotkowanej stali. Warto dobrze zastanowić się nad wyborem.

Sposób montażu

Nakładka na zderzak (https://automotohit.pl/Nakladki-na-zderzak-tyl) powinna być łatwa do zamontowania oraz ewentualnego demontażu. To element, który powinien być łatwy do wymiany. Może się przecież okazać, że jeden typ wykończenia znudzi się po kilku latach użytkowania i przyjdzie pora na jego zmianę. Nakładka nie może powodować zniszczenia oryginalnego zderzaka. Musi on zostać nietknięty. Najlepiej jest, więc wybierać nakładki naklejane.

Akcesoria samochodowe