October 19, 2021

Blog dla pasjonatów motoryzacji
bagażnik na dach samochodowy

Bagażnik auta nie zawsze spełnia wszystkie oczekiwania właściciela pojazdu. Nierzadko jest on zbyt mały. Sprawdza się podczas przewożenia codziennych zakupów, jednak zapakowanie walizek może okazać się problematyczne. Właśnie dlatego warto jest rozważyć zakup bagażnika dachowego. To najlepsze rozwiązanie dla tych, którzy często podróżują i potrzebują dodatkowej przestrzeni.

Pojemność i wymiary

Bagażniki dachowe w AutomotoHit występują w wielu różnych rozmiarach oraz pojemnościach. Wiele zależy od tego, co będzie w nich przewożone. W pierwszej kolejności należy więc określić osobiste potrzeby i preferencje. W tym przypadku większy nie oznacza lepszy. Pomieści on większą ilość bagaży, jednak będzie stanowić wyższe obciążenie dla konstrukcji. Nie jest to najlepsza opcja dla tych, którzy jeżdżą dynamicznie i szybko. Bagażniki XXL wymagają ostrożnej jazdy. Droga hamowania wydłuża się, a więc konieczne jest zredukowanie prędkości. Oczywiście nieużywany bagażnik można łatwo i szybko zdemontować, co jest bardzo wygodne i bezproblemowe.

Nośność dachu

Przed podjęciem ostatecznej decyzji o zakupie należy sprawdzić, czy dany bagażnik nie przekracza maksymalnej nośności dachu. Potrzebne informacje można znaleźć w dokumentacji pojazdu. Nie należy przekraczać wartości tego parametru, gdyż jest to niebezpieczne dla użytkowników samochodu. Trzeba również pamiętać, że box po pełnym załadowaniu waży o wiele więcej.

Akcesoria samochodowe