February 26, 2024

Blog dla pasjonatów motoryzacji

Dla wielu kierowców wygląd zewnętrzny samochodu jest niemal tak samo ważny, jak jego stan techniczny. Z wielu względów zależy im na tym, aby samochód wyglądał jak najlepiej. W wielu przypadkach osoby takie uważają, że wygląd samochodu świadczy o nich samych. Jest to swego rodzaju rozszerzenie popularnego powiedzenia „jak Cię widzą tak Cię piszą” na nasz samochód. Co zrobić, aby samochód wyglądał dobrze jak najmniejszym nakładem czasu. Mamy tutaj na myśli czas, ponieważ wiadome jest, że pewne koszty z utrzymaniem samochodu będą się wiązać.

Samodzielne mycie

Samodzielne mycie lub wizyta na bezdotykowej myjni, powinno stać się naszym cotygodniowym zwyczajem. Tylko wtedy brud nie zdąży przywrzeć do karoserii i nawet pobieżne mycie, będzie na tyle skuteczne, aby znacząco poprawić wygląd naszego auta. Ale mycie to nie wszystko.

Dekontaminacja lakieru oraz polerowanie samochodu woskiem

Samo mycie – nieważne czy ręczne, czy za pomocą myjki ciśnieniowej oraz chemii myjącej to nie wszystko. Aby nasz lakier był w dobrym stanie, a częste mycie dawało dobry efekt. Lakier musi być idealnie czysty oraz najlepiej, jeśli będzie zabezpieczony warstwą lakieru. Tego typu zabiegi są niezwykle czasochłonne, a kładzenie twardego wosku niestety jest trudne. Lepiej jest takie zadanie polecić fachowcowi, tym bardziej że polerowanie również powinno być przeprowadzone w odpowiedni sposób. Jeśli polerowanie samochodu z twardym woskiem, będzie przeprowadzone nieprawidłowo, cala nasza praca będzie musiała zostać powtórzona + będziemy musieli usunąć położoną wcześniej warstwę.

Blacharstwo

Najnowsze komentarze