August 21, 2019

Blog dla pasjonatów motoryzacji
Continental contisportcontact 5

Opony znanej i cenionej niemieckiej marki Continental mają swoich wiernych zwolenników na całym świecie. Niemiecki producent nawiązał współpracę z największymi i najbardziej renomowanymi producentami aut, które wyposażane są w nie fabrycznie. Opony te cenione są przede wszystkim za swoje wyjątkowe właściwości jezdne i parametry związane z bezpieczeństwem jazdy zaopatrzonym w nie samochodem.

Zalety opon Contisportcontact 5

Continental contisportcontact 5Niewątpliwą zaletą opon Continental contisportcontact 5 jest ich świetna przyczepność w każdych warunkach. Potwierdzają to nie tylko niezależne i przeprowadzone zewnętrznie testy, ale również całe rzesze użytkowników, którzy się na ich zakup zdecydowali. Konstrukcja bieżnika opon sprawia, że są one odporne na zjawisko aquaplaningu – czyli gromadzenia się wody pod oponą. Zjawisko to zazwyczaj znacznie zmniejsza przyczepność, a co za tym idzie wydłuża drogę hamowania podczas deszczu. W oponach Continental,dzięki zastosowaniu specjalnego profilowania bieżnika, zjawisko to zredukowane jest do minimum,więc przyczepność pozostaje niezmienna niezależnie od pogody.

Nowoczesne mieszanki polimerów z których wykonane są opony Continental contisportcontact 5 sprawiają, że opony są odporne na różnorodne czynniki zewnętrzne – tak fizyczne, jak i chemiczne – dowiedz się więcej na https://www.sklepopon.com/model-opony/continental-contisportcontact-5.

Wady opon Contisportcontact 5

Wśród wad niemieckich opon użytkownicy podają ich relatywnie średnią trwałość, która uchodzi za mniejszą niż w przypadku porównywalnych opon innych producentów. Ci sami użytkownicy wskazują jednak, że zalety jakie wynikają z użytkowania tych opon tak bardzo dominują nad wadami, że nie stanowią przeszkody w ich zakupie.

Motoryzacja