September 26, 2021

Blog dla pasjonatów motoryzacji
wypożyczalnia aut

Czas wakacji to okres, w którym wielu Polaków decyduje się na letnie wyjazdy wypoczynkowe. W tym celu często wynajmuje się samochód. Jest to wygodne i niedrogie rozwiązanie. Jednak decydując się na taką opcję, zwrócić należy uwagę na kilka ważnych kwestii.

Wiek kierowcy

Wypożyczalnie samochodów oferują swoje usługi w różnych cenach. Jednym z czynników, który ma wpływ na cenę wypożyczenia auta jest wiek i doświadczenie kierowcy. Przede wszystkim wiedzieć trzeba, że zdecydowana większość wypożyczalni samochodów oferuje swoją usługę dla osób powyżej 21 roku życia. Oczywiście są na rynku także i takie wypożyczalnie, dla których wiek kierowcy nie ma aż tak istotnego znaczenia. Jednak trzeba liczyć się z tym, że im młodszy kierowca tym szczuplejsza oferta. Najczęściej najmniej doświadczeni kierowcy wybierać mogą spośród słabszych marek samochodów.

Dodatkowe opłaty

Jeśli jednak jesteśmy doświadczonymi kierowcami to decydując się na wypożyczenie auta zwrócić należy uwagę na możliwe dodatkowe opłaty. Może dotyczyć to np. limitu kilometrów. Część wypożyczalni samochodów takie limity nakłada. Oznacza to, że jeśli w danym dniu przejedziemy więcej kilometrów niż zakłada to umowa wówczas liczyć trzeba się z dodatkową opłatą.

Jaka wypożyczalnia?

Na rynku funkcjonuje wiele wypożyczalni samochodów. W wyborze najlepszej oferty pomóc mogą opinie innych klientów. Znaleźć można je w sieci. Po wpisaniu w wyszukiwarce np. „wypożyczalnia samochodów Kraków” znaleźć można wiele stron, na których klienci dzielą się swoimi opiniami na temat firm wynajmujących auta. Takie opinie mogą być pomocne przy wyborze. Jedną z firm cieszących się uznaniem jest DDPartner, której ofertę znajdziesz tutaj.

Wypożyczalnia samochodów