December 1, 2020

Blog dla pasjonatów motoryzacji

Najważniejsze przy wybieraniu opon jest branie pod uwagę warunków, w których mają być użytkowane. Znaczenie ma zarówno wybór opon na konkretną porę roku, jak też dopasowanie ich do częstotliwości czy intensywności użytkowania samochodu. 

Gdy wybiera się Opony Vredestein SPORTRAC 5 205/55 R16 91H letnie szczególnie ważne jest branie pod uwagę właściwości trakcyjnych. Mają one decydujący wpływ na to, jak samochód będzie się zachowywał na suchych drogach. Jeśli samochód ma być używany głównie w ruchu miejskim lub ewentualnie podmiejskim, wówczas warto brać pod uwagę zakup opon całorocznych. Takie opony są w stanie zapewnić bezpieczną jazdę niezależnie od pory roku. 

Opony na zimę 

W odróżnieniu od Opon Vredestein SPORTRAC 5 205/55 R16 91H letnich te wybierane na zimę mają przede wszystkim dobrze radzić sobie w trudnych warunkach pogodowych. Zimą niezbędne bywa poruszanie się po drogach przy występowaniu mrozu, zamieci śnieżnych czy opadach śniegu lub deszczu. Wówczas szczególnie przydatny jest głębszy bieżnik. W oponach zimowych stosowane są bieżniki z większą ilością wycięć. 

Częstotliwość jazdy 

Gdy samochód użytkowany jest często i na długich trasach wówczas warto szukać opon:

– mających dobre parametry przy różnych warunkach drogowych, 

– wyższej klasy, 

– modeli mocniejszych, niż standardowe.

Odpowiednie dopasowanie opon do sposobu użytkowania samochodu pozwala na znaczne zwiększenie bezpieczeństwa jazdy. Nie bez znaczenia jest możliwość uzyskania dużo lepszego komfortu poruszania się samochodem poprzez lepsze zachowywanie się pojazdu na drogach o różnej jakości.

Motoryzacja