June 4, 2020

Blog dla pasjonatów motoryzacji
użycie alkomatu

Z całą pewnością każdy kierowca odpowiedzialny powinien bezwzględnie zaopatrzyć się we własny alkomat. Często bowiem zdarza się, że kierowcy mają wątpliwości co do swojej trzeźwości i nie wiedzą, czy wsiąść za kierownicę. Takie urządzenie pozwoli im szybko dowiedzieć się, czy mogą prowadzić, czy też nie. Dzięki alkomatowi, można zapewnić sobie i innych uczestnikom ruchu drogowego bezpieczeństwo.

Jednym z najczęściej wybieranych są alkomaty elektrochemiczne. Są one bardzo dokładne, a co ciekawe – wykorzystuje je nawet policja.

Należy nadmienić, iż nie są one podatne na jakiekolwiek czynniki, takie jak jedzenie, dym papierosowy czy leki, dlatego też nic nie jest w stanie zakłócić wyniku.

Kolejną istotną cechą alkomatu elektrochemicznego jest jego trwałość. Można go używać przez około pięć lat, co umożliwia wykonanie od pięciu do nawet dziesięciu tysięcy pomiarów. Oprócz tego, urządzenie to nie wymaga częstego kalibrowania – można tego dokonywać do około sześć do dwunastu miesięcy.

Każdy alkomat elektrochemiczny jest też wyposażony w bardzo czytelny wyświetlacz, który pokazuje wynik z dokładnością do jednej tysięcznej. Niektóre posiadają także aż trzy języki obsługi: polski, angielski i niemiecki. Alkomaty te – ponadto – są bardzo poręczne. Można je więc zabierać ze sobą i korzystać w każdej chwili.

Większość modeli alkomatów tego typu posiada obrót ustnika o 360 stopni, co zwiększa bezpieczeństwo i unika wpływu na wynik przez czynniki zewnętrzne.

Nie każdy również wie, że niektóre alkomaty elektrochemiczne są sprzedawane razem z bezprzewodową drukarką, dzięki czemu można uzyskać wydruk wyniku. Często przypominają one terminale płatnicze, a także posiadają wbudowany moduł bluetooth.

Do czego wykorzystuje się alkomaty elektrochemiczne?

Alkomat elektrochemiczny jest stosowany nie tylko do celów prywatnych, ale również do tak zwanych masowych badań przesiewowych. Często wykorzystują je służby mundurowe, a także duże zakłady pracy czy chociażby ochrona w trakcie organizacji imprez masowych.

Akcesoria samochodowe