April 17, 2021

Blog dla pasjonatów motoryzacji

Jazda autem na torze w Poznaniu czy też Warszawie lub Wrocławiu, staje się powoli jedną z najchętniej realizowanych rozrywek motoryzacyjnych w Polsce. Co jednak bardzo ciekawe, nie trzeba wcale ruszać na pętle toru własnym, nie da się przecież ukryć dość wolnym samochodem, lecz można do tego celu wypożyczyć prawdziwy sportowy pojazd. Które z tych rozwiązań będzie lepsze i bardziej polecane?

Jazda po torze wyścigowym własnym pojazdem

Czym konkretnie charakteryzuje się prowadzenie własnego samochodu po torze wyścigowym? Jest to przede wszystkim naprawdę rewelacyjna rozrywka, którą może zapewnić sobie dosłownie każdy kierowca. Do tego celu potrzebne będzie tylko i wyłącznie sprawne auto. Nie ma najmniejszego znaczenia, czy będzie to rodzinny VAN, duże kombi, czy też miejski kompakt – każdy z tych samochodów może się pojawić na torze i można dzięki niemu pokonywać kolejne okrążenia toru.

Taka forma ma sporo zalet – przede wszystkim zyskuje na tym wyczucie własnego pojazdu oraz wyrobienie sobie pewnych nawyków, oraz przyzwyczajeń związanych z jego możliwościami jezdnymi. Przenosząc je na drogę publiczną, stajemy się po prostu lepszymi i bezpieczniejszymi kierowcami.

Oczywiście taka jazda własnym samochodem to również kilka bardzo poważnych wad. Przede wszystkim trzeba brać pod uwagę to, że jeżdżenie własnym autem po torze, to niezwykle szybkie niszczenie się go, ponieważ żaden z jego elementów nie jest przystosowany do takiego traktowania. Zniszczyć się mogą nie tylko hamulce czy też opony, lecz również uszkodzeniu ulec może nawet sam silnik.

Jazda po torze wyścigowym wypożyczonym pojazdem

Widząc powyższe wady jeżdżenia po torze własnym autem, wiele osób zastanawia się nad tym, jak można mimo to w pełni bezpiecznie poruszać się po takim obiekcie. Jak się okazuje, zrealizować to można dzięki licznym wypożyczalniom, które funkcjonują na torach. Na czym to polega?

Przyjeżdżając na tor wyścigowy, można udać się do wypożyczalni i wynająć na kilka okrążeń jeden z obecnych tam pojazdów. Co jednak bardzo ciekawe, nie są to zwykłe samochody, które podobnie jak prywatny, źle znoszą jazdę po torze, lecz są to samochody sportowe najwyższej klasy. Mowa tu jest zatem o takich pojazdach, jak Lamborghini, czy też Ferrari, które same w sobie są zjawiskowe, a dokładając możliwość poprowadzenia ich i to w dodatku na torze wyścigowym zyskuje się naprawdę bardzo wiele zalet.

Oczywiście jak łatwo się domyślić, dużą wadą takiego rozwiązania jest cena tej przyjemności. W zależności oczywiście od pojazdu i ilości okrążeń, na które się go wypożyczy, rachunek za taką przyjemność może wynieść od kilkuset złotych, do ponad tysiąca. Oczywiście odchodzi w tym wypadku ryzyko uszkodzenia własnego auta oraz zyskuje się szansę na poprowadzenie niezwykłego samochodu w niezwykłych okolicznościach, więc suma summarum, okazuje się, że wypożyczenie samochodu na torze jest znacznie lepszym rozwiązanie, niż udawanie się tam swoim prywatnym, miejskim pojazdem. Jak więc widać, warto wszystko poważnie rozważyć.

Wypożyczalnia samochodów