August 21, 2019

Blog dla pasjonatów motoryzacji

Warto rozważyć bezpieczne miejsce przeznaczone do szybkiej jazdy autem sportowym. Idealnym do tego miejscem będzie tor wyścigowy. Właściwie nie trzeba daleko szukać. Ponad kilkanaście profesjonalnych obiektów w okolicach dużych aglomeracji posiada tor wyścigowy.

Gdzie jeździć

Wszystkie tory są zróżnicowane pod wieloma względami. Jedne służą do osiągania dużych prędkości, inne do dynamicznych zakrętów. Są obiektami zbudowanymi od podstaw lub jako zaadoptowane byłe lotniska. Tor do wyścigów nie jest w żaden sposób podobny do drogi miejskiej.

Droga publiczna a tor

Na drogach publicznych nie można jeździć szybciej niż dopuszczalna prędkość. Problemem jest również, dostępność pasa, którego druga połowa zarezerwowana jest dla aut poruszających się w przeciwnym kierunku. Kwestia sporego hałasu oraz możliwości adaptacji jezdni publicznych dyskwalifikują drogi miejskie, jako miejsce do ścigania się. Miejsce przeznaczone do szybkich prędkości jak tor wyścigowy, będzie jedynym trafnym wyborem.

Wynajęcie auta

Warto podkreślić, że na każdym torze możliwy jest wynajem Porsche oraz innych znanych marek. Tak jak specyfika odcinków torów jest różna, tak różnie auta będą zachowywać się na drodze. Samo wynajęcie Porsche nie zajmuje wiele czasu, korzystając z zamówień online, w szybki sposób można dokonać rezerwacji. Ważne jest, aby dokonać wyboru terminu, w którym auto zostanie wynajęte i osobiście stawić się w oznaczonym dniu z czynnymi prawo jazdami.

Motoryzacja