August 1, 2021

Blog dla pasjonatów motoryzacji

Jeszcze do niedawna fani sportów motorowych w naszym kraju, byli w dość trudnym położeniu. Przede wszystkim z tego powodu, że oprócz oglądania zawodów w telewizji, lub w niektórych przypadkach na żywo (rajdy terenowe), nie mieli możliwości sami ćwiczyć swoich umiejętności lub organizować wyścigów dla amatorów. Na zachodzie, przeważnie nie było takich ograniczeń, głównie z tego powodu, że infrastruktura wyścigowa jest dość mocno rozbudowana.

Tory wyścigowe w Polsce

Na szczęście już od kilku lat, w Polsce pojawiają się tory wyścigowe i właściwie można obecnie powiedzieć, że większy lub mniejszy tor wyścigowy, ma niemal każde większe miasto w naszym kraju. Oczywiście miasta takie jak Warszawa czy na przykład Wrocław, mają te tory wyścigowe zdecydowanie większe i lepiej przystosowane, ale mniejsze miasta, również mogą poszczycić się tym, że dość długą wstęgę asfaltu przystosowaną do zawodów, również posiadają. Tor Kielce dla przykładu jest to miejsce, w którym swoją pasję mogą realizować fani sportów motorowych z całego województwa świętokrzyskiego.

Czy tory wyścigowe to tylko miejsce do ścigania się?

Tor Kielce oraz inne tory wyścigowe w naszym kraju, są to miejsca, w których oprócz ścigania się, możemy realizować również inne cele, związane z samochodami. Do takich innych celów możemy na przykład zaliczyć doskonalenie techniki nauki jazdy, czy nawet oswajanie młodzieży z pojazdami silnikowymi. Wbrew pozorom jest to bardzo ważna sprawa, ponieważ wymagamy od młodych ludzi, którzy skończą kurs prawa jazdy, aby poruszali się oni w ruchu płynie, bezpiecznie i odpowiednią techniką.

Szybka jazda