August 1, 2021

Blog dla pasjonatów motoryzacji

Szukając odpowiedniego prezentu dla fana motoryzacji i szybkiej jazdy można zdecydować się na zakup vouchera na przejażdżkę Ariel Atomem.
Wrażenia z wykorzystania takiego vouchera mogą być niesamowite a niejednokrotnie może to być spełnienie największego marzenia osoby, której bon się prezentuje.

Co to jest Ariel Atom?

Ariel Atom to bolid, który wyglądu, jakiegokolwiek, został pozbawiony. W tym pojeździe nie ma:
– szyb,
– dachu,
– lusterek,
– paneli obudowujących nadwozie,
– widoczne jest zawieszenie.

W tym pojeździe jest:
– super silnik,
– 500 koni mechanicznych,
– doskonały układ hamowania,
– układ kierowniczy.

Co prawda nie zapomniano tutaj o dwóch fotelach kubełkowych ale umieszczono między nimi wlot powietrza do silnika. Aerodynamika pojazdu jest doskonała a przy tym pojazd jest bezpieczny.

Dlaczego stworzono taki samochód?

Początkowo pojazd był projektem studenckim, z czasem stał się wyzwaniem dla kunsztu inżynierskiego. Dzisiaj to pojazd szybki i wytrzymały, który w 3 sekundy osiąga prędkość 100km/h.
Pojazd jest jednym z najlepszych szybkich bolidów produkowanych na skalę masową. Jego waga to około 550 kg a osiągi to możliwości jedyne w swoim rodzaju.

Idealny prezent

W Polsce na niektórych torach można spróbować jazdy tym niesamowitym pojazdem. Można wykupić voucher i umówić się na jazdę.
Taki prezent jest bardzo oryginalny w swojej formie i niejednokrotnie może być spełnieniem ukrytego marzenia. Któż bowiem, z sympatyków motoryzacji i szybkiej jazdy, nie chciałby ścigać się cudem techniki.

Szybka jazda