August 1, 2021

Blog dla pasjonatów motoryzacji

Jedną z największych zmor każdego kierowcy jest sytuacja, gdy po mroźnej nocy próbuje się uruchomić silnik, a ten nawet nie drgnie. Oznacza to oczywiście spadek pojemności akumulator z powodu zbyt niskiej temperatury i konieczność jego naładowania. Jak się jednak okazuje, obok zwykłych prostowników, na rynku spotkać można również prostowniki samochodowe z rozruchem. Czym one są i jakie są ich wady oraz zalety?

Czym jest prostownik samochodowy z rozruchem?

Prostownik z funkcją rozruchu (https://zamu.pl/prostowniki-samochodowe) to specjalne urządzenie, które oprócz możliwości ładowania akumulatora, jest w stanie go po prostu zastąpić. Do uruchomienia silnika potrzebna jest dość duża porcja energii. Jeśli akumulator straci ją, silnik się nie włączy. W tym celu można użyć takiego prostownika, który również posiada dużą baterię, która po podłączeniu go do akumulatora samochodowego spowoduje włączenie silnika.

Wady i zalety

Jak można się domyślić, najważniejszą zaletą takiego prostownika jest oczywiście ogromna wygoda i szybkość działania. Wystarczy tylko podłączyć przewody, włączyć odpowiedni tryb i można od razu włączyć auto. Bez czekania na ładowanie i odłączanie akumulatora.
Niestety sporą wadą takiego urządzenia jest jego bardzo wysoka cena, która wielokrotnie przekracza cenę standardowego prostownika. Co więcej, korzystanie z niego nie jest bez szkody dla akumulatora. Zwykle akumulatory nie lubią, gdy traktuje się je wysokim prądem. Z tego powodu nawet ich ładowanie zwykłym prostownikiem musi chwilę potrwać. Przepływ tak ogromnego prądu podczas włączania auta, bez wątpienia przyczyni się do zmniejszenia jego żywotności.

Akcesoria samochodowe