March 23, 2019

Blog dla pasjonatów motoryzacji

Powłoki ceramiczne mają bardzo wiele zalet, dlatego też z miesiąca na miesiąc coraz więcej kierowców korzysta z ich dobrodziejstwa. Każdy kto ma nowe auto powinien zadbać o lakier. Jest to najlepsza propozycja przede wszystkim dla tych kierowców, którzy nie korzystają z garażu, przez co samochód cały czas stoi na dworze.

Efekt lustra na lakierze

Jednym z największych plusów nakładania powłoki ceramicznej jest tzw. „efekt lustra na lakierze”. Po nałożeniu 3 warstw powłoki ceramicznej możemy uzyskać naprawdę niesamowity efekt. Nasze auto będzie wyglądać, jakby zostało oblane szkłem tworząc niesamowite lustrzane odbicie. Nawet starsze samochody prezentować będą się bardzo okazale.

Czysty samochód

Mało kto zdaje sobie sprawę z tego, ale powłoka ceramiczna doskonale odpycha brud, dzięki czemu nasze auto będzie prezentować się wyśmienicie w każdych warunkach. Hydrofobowość to bardzo przydatna zdolność do odpychania cząsteczek wody i wszelkich zabrudzeń. Osoby, które chcą zaoszczędzić pieniądze na myjni samochodowej powinny skorzystać jak najszybciej z powłoki ceramicznej.

Nie tylko sam lakier

Dużą zaletą powłoki ceramicznej jest także to, że doskonale zabezpiecza ona nie tylko lakier samochodowy. Powłoka ceramiczna idealnie nadaje się również do zabezpieczenia szyb, felg, uszczelek, a nawet plastikowych elementów. Przede wszystkim warto dodatkowo zabezpieczyć chromowane elementy i reflektory z którymi zawsze są problemy. Powłoka ceramiczna na lakierze samochodu to inwestycja, która bardzo szybko nam się zwróci.

Motoryzacja