October 29, 2020

Blog dla pasjonatów motoryzacji

Opony asymetryczne takie jak opony Dębica presto, cieszą się ogromną popularnością wśród wielu kierowców. Cenione są one przede wszystkim za bardzo dobre właściwości jezdne, lecz również za wiele innych zalet, które poprawiają jakość i komfort prowadzenia samochodu. Jakie są zatem dokładnie zalety takich opon i czy posiadają one jakieś wady, na które trzeba uważać?

Zalety opon asymetrycznych

Nie da się ukryć, że najważniejszą zaletą opon asymetrycznych są o wiele lepsze właściwości jezdne niż w przypadku opon symetrycznych. Dzięki temu, że opony tego typu posiadają po zewnętrznej i wewnętrznej stronie inny rodzaj bieżnika, doskonale sprawdzają się one nie tylko w czasie dobrych warunków pogodowych, lecz również bardzo dobrze się jeździ na nich w czasie np. deszczu.

Kupując taką oponę jak np. Dębice presto, można również liczyć na to, że będzie ona znacznie trwalsza niż opona symetryczna, cichsza, a także bardziej ekonomiczna, ponieważ będzie posiadała mniejsze opory toczenia, co wpłynie pozytywnie na zużycie paliwa.

Wady opon asymetrycznych

Czy opona taka jak Dębica prosto ma jakieś wady? Jak się okazuje, również i opony asymetryczne nie s od nich wolne. Przede wszystkim pamiętać trzeba o tym, że opony tego typu wymagają uwagi podczas montażu. Są to bowiem opony kierunkowe, których złe złożenie spowoduje bardzo złe prowadzenie się samochodu. Nie można również zapominać o tym, że opony asymetryczne są najczęściej nieco droższe niż tradycyjne symetryczne wersje gum. Warto jednak zapłacić nieco więcej, ponieważ jakość i przyczepność prowadzenia auta są na znacznie wyższym poziomie.

Opony Dębica dostępne w ofercie sklepu SklepOpon.com.

Motoryzacja