August 21, 2019

Blog dla pasjonatów motoryzacji
tor wyścigowy jastrząb

Wśród wielu torów w naszym kraju, na którym organizowane są liczne imprezy jest też ten wymarzony przez każdego klienta. Tory takie, nazywa się bardzo często nowoczesnymi obiektami, które służą do szybkiej oraz bezpiecznej jazdy. 

Cel takiego przedsięwzięcia

Obiekty takie mogą służyć jako baza wypadowa w celu zorganizowania szkoleniowego treningu. Takie innowacyjne tory mogą posłużyć niejednemu kierowcy w celu sprawdzenia pełnych możliwości konkretnego samochodu. Tor Jastrząb jest jedynym obiektem w naszym kraju, który został zbudowany i zaprojektowany całkowicie jako nowy. 

Nowoczesność w budowie tego obiektu

Przy budowie tego toru zadbano o to, aby obiekt ten spełniał nie tylko europejskie standardy, ale również cele, które wyznaczył Minister Infrastruktury dla tego rodzaju ośrodków. Właściciele tego toru stworzyli go realizując przy tym swoje marzenia. Ponadto, obiekt wybudowany został dla pasji niektórych fanów oraz zaprojektowany i zbudowany z myślą:

– o kierowcach szybkich motocykli,
– o kierowcach samochodów,
– o osobach zainteresowanych szkoleniami,
– o osobach, którzy chcą brać udział w specjalnych eventach motoryzacyjnych.

Na torze Jastrząb o nawierzchni asfaltowo szutrowej, łączna długość jego wynosi trzy i pół kilometra. Na potrzeby różnych imprez organizowanych na tym torze skraca się go do długości dwóch tysięcy czterystu metrów. Układ tego obiektu sprawia, że nadaje się on idealnie dla profesjonalistów, a także dla zwykłych kierowców.

Motoryzacja