July 7, 2020

Blog dla pasjonatów motoryzacji
opony zimowe

Dużo kierowców w dzisiejszych czasach decyduje się na zakup ogumienia całorocznego do swoich samochodów zarówno ze względu na oszczędność czasu, jak i na obniżenie kosztów eksploatacji. Korzystanie z opon całorocznych w warunkach delikatnych polskich zim nie jest złym pomysłem szczególnie biorąc pod uwagę to, że w Polsce nie ma nakazu zmiany opon na zimowe, czy też letnie bez względu na porę roku.

Opony zimowe

Opony zimowe wykonane są z takiej mieszanki gum, aby zapewnić im odpowiednią miękkość na jezdni i uniemożliwić ich twardnienia pod wpływem zbyt niskich, abo też zbyt wysokich temperatur. Przykładem dobrej opony zimowy może być hankook winter i-cept rs2 w452 – https://www.sklepopon.com/model-opony/hankook-winter-i-cept-rs2-w452.

Oprócz zastosowania specjalnej mieszanki opona zimowa posiada charakterystyczny, agresywny bieżnik, który doskonale wgryza się w śnieg oferując kierowcy znaczne bezpieczeństwo podczas jazdy samochodem. Na bieżniku znajdują się w dużej ilości lamele, które to się odpowiedzialne za odprowadzanie nadmiaru śniegu, wody lub błota z powierzchni opony stykającej się z podłożem.

Kierowcy coraz częściej, ze względu na lekkie polskie zimy, decydują się na zakup opon całorocznych, ale jeśli zależy im na stuprocentowym bezpieczeństwie to jedynym rozsądnym wyjściem jest zakup opon zimowych i letnich, które są idealnie dopasowane do warunków, jakie mogą wystąpić na drodze w określonym sezonie i podczas charakterystycznej dla niego pogody. W lecie będą się zdarzać deszcze i wysokie temperatury, zimą natomiast mrozy i śnieg na drodze.

Motoryzacja