July 24, 2019

Blog dla pasjonatów motoryzacji
pirelli

Podstawową właściwością opon pirelli p zero jest bezpieczeństwo jazdy i trzymanie się drogi. Zarówno użyte do ich produkcji nowoczesne, specjalistyczne mieszanki polimerów, jak i odpowiednio zaprojektowany bieżnik przyczyniają się do zwiększenia przyczepności opon na drodze w każdych, nawet najtrudniejszych warunkach atmosferycznych. Właściwości opon Pirelli są wynikiem doświadczeń nagromadzonych przez producenta przy produkcji opon dla sportów motorowych.

Podstawowe właściwości opon

pirelliOpony Pirelli p zero (do kupienia tutaj) swoją niezwykłą przyczepność zawdzięczają materiałom użytym do produkcji. Zaawansowane mieszanki polimerów zapewniają trwałość opony, przy zachowaniu niezmiennych parametrów niezależnie od czynników zewnętrznych, takich jak temperatura, czy wilgotność. Zastosowane materiały i odpowiednio zaprojektowany bieżnik sprawiają, że ciężar kół rozkłada się równomiernie i prawidłowo, co zapewnia stabilność prowadzenia, nawet przy bardzo dużej prędkości. Wykonanie bieżnika zapobiega również gromadzeniu się wody w jego rowkach podczas jazdy, co pozostaje nie bez znaczenia dla przyczepności, zwłaszcza kiedy warunki atmosferyczne są gorsze – na przykład podczas deszczu.

Właściwości opon Pirelli sprawiają, że świetnie nadają się do szybkich samochodów o dużej mocy, zwłaszcza dla osób, które preferują mocno dynamiczną jazdę. Zastosowanie tych opon znacznie skraca drogę hamowania, nawet przy znacznych prędkościach, co czyni szybką i dynamiczną jazdę bezpieczniejszą. Opony pozwalają również na zachowanie pełnej kontroli nad samochodem podczas jazdy, co znacząco wpływa na komfort prowadzenia.

Motoryzacja