July 24, 2019

Blog dla pasjonatów motoryzacji

Pojazdy z końca XX wieku nadal są modne i mają wielu amatorów. Dobrze jest poświęcić im trochę uwagi, aby prezentowały się dobrze i sprawiały radość z jazdy.

Renowacja elementów plastikowych starego typu

Duża część wyposażenia takich pojazdów wykonywana byłą z plastiku, który z biegiem lat traci swój wygląd i kolor. W celu przywrócenia jego stanu poprzedniego warto stosować samochodowe kosmetyki z możliwościową nanoszenia barwnika. Takie same czynności dotyczą przełączników i wykończeń pomiędzy tapicerką a karoserią. Dzięki zawartości silikonów w kosmetykach można odnawiać również uszczelki gumowe.

Czyszczenie elementów z tkanin

Często tapicerki są zabrudzone z racji czasu ich użytkowania. Samo odkurzanie może nie być wystarczającym zabiegiem. Warto zastosować dodatkowo samochodowe kosmetyki dla poprawy efektu odkurzania lub prania tapicerki. Po takich zabiegach materiał będzie pozbawiony zanieczyszczeń i kurzu. Będzie on jednocześnie mniej podatny na przyszłe użytkowanie, co ułatwi użytkownikowi jego bieżącą pielęgnację.

Konserwacja elementów karoserii

Przy samochodach zabytkowych należy zwrócić uwagę na samochodowe kosmetyki do chromów i elementów polerowanych. To często używane materiały do dekorowania karoserii. Takie preparaty nie mogą zniszczyć warstwy metalu, ponieważ spowoduje to korozję lub uszkodzenia elementu.

Stare samochody potrzebują więcej czasu przy pielęgnacji czyszczeniu. Dobór samochodowych kosmetyków ułatwi utrzymanie czystości oraz zabezpieczy powierzchnię przed zabrudzeniami.

Motoryzacja