December 1, 2020

Blog dla pasjonatów motoryzacji
opony fulda do samochodu

Fulda jest niemiecką firmą, z ponad stuletnim doświadczeniem i tradycjami. Pracuje w niej około 1800 pracowników, którzy są w stanie wyprodukować rocznie ponad 8 milionów opon, dostarczanych na rynek 28 europejskich krajów. 

Jakość opon marki Fulda

Fulda na przestrzeni wielu lat rozwinęła się na tyle, aby łączyć wszystkie panujące na rynku standardy, z oczekiwaniami klientów i warunkami, na które są narażeni kierowcy. Dzięki temu jakość jest na wysokim poziomie i co ważne oferowane produkty, są dostępne w przystępnych cenach. Należy zdawać sobie sprawę, że niemiecki rynek opon jest niezwykle wymagający. 

Jeśli chodzi o kryteria jakościowe mają podejście 3/15/50. W praktyce pierwsza liczba czyli 3, jest wyznacznikiem kryteriów uwzględnianych przy przeprowadzanych testach w związku z etykietą UE. Druga liczba to 15 i oznacza średnia ilość kryteriów, które są ważne dla osób publikujących artykuły w czasopismach. Natomiast ostatnia liczba – 50 wiąże się z liczbą testów przeprowadzanych na nowych oponach fulda. 

Najważniejszymi cechami, którymi charakteryzują opony Fulda to krótka droga hamowania na suchej powierzchni. Jest to spowodowane zaawansowaną strukturą bieżnika, która równomiernie rozkłada nacisk. Zapewniają one dokładne prowadzenie, ponieważ wykorzystują technologię progresywnych bloków. Ponadto dzięki nim zużycie paliwa jest znacznie mniejsze, ponieważ mają zoptymalizowaną konstrukcję bieżnika i osnowy. Oprócz tego są antypoślizgowe, dzięki kierunkowym bieżnikom i odpowiednim wzorom kanalików.

Sprawdź aktualne ceny opon Fulda: https://www.sklepopon.com/opony/fulda

Motoryzacja