January 20, 2020

Blog dla pasjonatów motoryzacji
bagażnik rowerowy

Rower to ukochany środek lokomocji dla wielu osób. Często podczas dłuższych wyjazdów na wakacje czy wypoczynku w związku z długim weekendem, rodziny mają ochotę zabrać ze sobą swoje rowery. Dobrej jakości bagażnik rowerowy to bezpieczny sposób na to, by przetransportować rower nawet na drugi koniec Polski.

Renomowane bagażniki rowerowe na hak

Jest kilka sposobów na przewożenie rowerów samochodem, niektóre z nich bardziej negatywnie wpływają na dynamikę jazdy, inne zaś mniej. Z pewnością bagażniki rowerowe na hak należą do tych drugich. Można w prosty sposób zamontować jest z tyłu samochodu, dzięki czemu auto wraz z rowerami nie będzie stawiał aż tak dużego oporu w czasie jazdy. Jeżeli z rowerami wyjeżdża się na jakieś dłuższe trasy, ma to spore znaczenie.

Bezpieczne bagażniki rowerowe

Dynamika jazdy to oczywiście nie jedyny wyznacznik tego, czy bagażnik jest godny uwagi. Sposób jego montowania powinien być stosunkowo prosty, również zapinanie rowerów nie powinno stanowić dużego problemu, a w trakcie jazdy rowery powinny być stabilnie umocowanie. Właśnie to zapewniają wygodne renomowane bagażniki na hak. Trzeba jednak nastawić się na stosunkowo duży wydatek. Takie bagażniki potrafią kosztować nawet kilka tysięcy złotych. Jeżeli jednak z rowerami wyjeżdża się często, również poza granice kraju, trzeba zainwestować w taki dobry sprzęt do ich transportu. Można pokusić się o zakup używanego bagażnika na hak, jest to też jakaś opcja na mniejszy wydatek.

Akcesoria samochodowe