August 1, 2021

Blog dla pasjonatów motoryzacji

Wynajmowanie samochodu czasami staje się bardzo pilną potrzebą, której sprostać mogą poszczególne wypożyczalnie samochodów. Jednak czasami taki wynajem musi trwać dłużej niż doba czy dwie. Wiele wypożyczalni samochodowych, wychodząc naprzeciw swoim klientom, proponuje im średnioterminowy wynajem samochodu. Usługa się sprawdza, przyciąga wielu przedsiębiorców i osób prywatnych, a wszelkie formalności podpisania umowy są niekomplikowane.

O co chodzi?

Wynajem średnioterminowy (https://www.ddpartner.com.pl/wynajem-srednioterminowy) samochodu trwa najczęściej od 1 miesiąca do 24. Jest to coś pośredniego pomiędzy dzierżawą pojazdu a formą leasingu. Klient wybiera sobie pojazd, jego markę i rodzaj, a następnie wynajmuje go na dłuższy czas. Jest to oferta bardzo opłacalna cenowo.
W ramach tego wynajmu wraz z autem otrzymuje także pakiet jego ubezpieczenia, ogumienie zamienne, możliwość serwisowania oraz samochód zastępczy w przypadku uszkodzenia pojazdu wynajętego. Całkowita opłata za tego typu usługę zależna jest od rodzaju pojazdu, czasu jego wynajęcia i ewentualnych dodatkowych opcji, typu instalacja fotelika dziecięcego.

Kto korzysta z tego typu wynajmu?

Ze średnioterminowego wynajmu samochodów korzystają zarówno przedsiębiorcy, jak i osoby prywatne. Firmy, których właściciele zatrudniają pracowników sezonowych, chcą powiększyć flotę samochodową czy też mają w planie zwiększenie zatrudnienia. Z opcji tej korzystają właściciele zarówno małych firm, jak i wielkich przedsiębiorstw. Kuszą się na tę ofertę także osoby prywatne. W jej wyniku można skorzystać z danego wynajmu bez wkładu własnego. W trakcie trwania umowy wynajmu każdy klient ma możliwość skonsultowania się w każdej chwili ze swoim konsultantem.

Jak załatwia się formalności?

Formalności takiej opcji wynajmu wcale nie są skomplikowane. Można to załatwić nawet bardzo szybko przez internet. Wystarczy wybrać odpowiedni pojazd, wysłać wniosek, podpisać umowę, a następnie odebrać osobiście samochód lub zamówić jego dostawę pod dom. Podpisanie takiej umowy obliguje do comiesięcznych opłat, przez czas jej trwania.

Wypożyczalnia samochodów