July 24, 2019

Blog dla pasjonatów motoryzacji

Podczas polerowania lakieru nawet najlepsza jakościowo polerka nic nie wskóra, jak korzysta się ze słabej gąbki polerskiej. W dzisiejszych czasach można spotkać maszyny rotacyjne i orbitalne, dlatego też warto dowiedzieć się, które gąbki w poszczególnych urządzeniach sprawdzą się najlepiej.

Maszyny rotacyjne

Większość kierowców korzysta głównie z maszyn rotacyjnych, które doskonale nadają się do przeprowadzenia pełnej korekty lakieru. Osoby, które chcą stworzyć tzw. efekt lustrzanego odbicia powinny rozejrzeć się właśnie za polerkami rotacyjnymi. W sprzęcie tego typu sprawdzi się tak naprawdę każda gąbka polerska z GlossFactory. Jej wybór uzależniony jest oczywiście od rezultatu, który chce się osiągnąć. Pamiętać należy jedynie o tym, że przy pomocy maszyny rotacyjnej bardzo trudno jest wykonać jednoetapowe polerowanie. Tutaj zdecydowanie lepiej sprawdzi się polerka orbitalna i dość miękka gąbka polerska.

O czym należy pamiętać?

Nie można zapominać również i o tym, że większość czołowych producentów oferuje gąbki polerskie w dwóch wariantach. Można spotkać gąbki ze specjalnym otworem chłodzącym oraz modele bez niego. Gąbka polerska z otworem jak łatwo się domyśleć dedykowana jest głównie do maszyn orbitalnych. Głównym zadaniem otworu jest oczywiście skuteczne odprowadzanie ciepła. Nawet najlepsze jakościowo maszyny polerskie podczas dłuższej pracy mogą się przegrzać, dlatego też dodatkowe otwory mogą okazać się bardzo przydatne.

Motoryzacja