December 1, 2020

Blog dla pasjonatów motoryzacji

Ogumienie całoroczne cechuje się uniwersalnym charakterem. Jeśli chce się postawić na takie wyroby, trzeba brać pod uwagę przede wszystkim sposób użytkowania samochodu. 

Gdy sporadycznie wyjeżdżamy samochodem poza miasto oraz rzadko poruszamy się autostradami całoroczne opony mogą być wystarczające. Wprawdzie zużywają się one znacznie bardziej intensywniej szczególnie w okresie zimowym niż opony sezonowe, ale w ruchu miejskim oraz podmiejskim parametry takich opon są wystarczające. Coraz bardziej łagodne zimy sprawiają, że korzystanie z Opon Nokian WEATHERPROOF 205/55 R16 91H całorocznych staje się coraz bardziej opłacalne.

Warunki na miejskich drogach 

Gdy korzystamy z całorocznych opon w mieście nawet w przypadku gorszych warunków w okresie zimy samochód nie powinien mieć problemów na drodze. Wynika to z faktu, że w mieście drogi są odśnieżane a także posypywane solą. W tym względzie wskazuje się, że przewagę klasycznego ogumienia zimowego zauważyć się dopiero, gdy na drogach zalega duża warstwa śniegu, a nawierzchnia jest śliska.  

Użytkowanie opon całorocznych 

Gdy kupuje się Opony Nokian WEATHERPROOF 205/55 R16 91H całoroczne ważne jest branie pod uwagę, że:

– zużywają się one nieco szybciej, 

– co jakiś czas trzeba będzie je wyważyć, 

– mogą wymagać wykonania procesu rotowania.

Przy bardzo niskim przebiegu wielosezonowe ogumienie, szczególnie z wyższej półki może posłużyć nawet ponad osiem lat. Oczywiście dotyczy to niskich przebiegów, które nie przekraczają pięciu, sześciu tysięcy kilometrów rocznie.

Motoryzacja