July 24, 2019

Blog dla pasjonatów motoryzacji

Najlepszym do jazdy torem wyścigowym w Polsce jest tor Poznań, zlokalizowany w miejscowości Przeźmierowo. Liczy sobie 4083 metrów długości. Istnieje od 1977 roku, oddany do użytku w roku 1980. Składa się z dwóch obiektów, tor główny oraz tor kartingowy. Łączy miłośników motoryzacji poprzez organizację imprez oraz zawodów typu drift. Jest idealnym miejsce do rozwinięcia dużych prędkości sportowymi autami. Jak na profesjonalny tor przystało, posiada również wiele innych atrakcji.

Przygotować się na jazdę po torze

Samochody o wyścigowym rodowodzie zawsze budziły emocje. Jazda Subaru od Devil-Cars, czy też Ferrari jest czystą przyjemnością. Jazda po torze wyścigowym jeszcze bardziej rozbudza wyobraźnię. Warto teoretycznie zrozumieć jak wygląda przejażdżka po torze wyścigowym. Wspomniany wcześniej tor Poznań posiada swój regulamin. Zasady dotyczą jazdy i godzin, prędkości, sytuacji awaryjnych oraz zakazów. Jednak równie ważną rzeczą jest ubiór kierowcy. Odpowiednie obuwie do jazdy autem sportowym jest mile widziane. Odpadają buty z grubymi podeszwami tak jak pantofle i balerinki. Najlepsze będą adidasy lub klasyczne trampki. Stosowny ubiór mile widziany. Kierowca musi mieć możliwość wykonywania nieskrępowanych ruchów podczas jazdy. Jeśli jazda odbywać się będzie autem bez dachu to mile widziana balaklawa oraz kask.

Gdzie rezerwować przejazd po torze?

Na szczęście są firmy, które posiadają w swojej własnej flocie auta sportowe. Od jazdy Astonem Martinem, po przejazdy Subaru czy BMW i na tym nie koniec. Można wybrać naprawdę fajne autko. Polega to na tym, że ze strony oferującej jazdę po torach, dokonujemy wyboru toru oraz auta i terminu przejazdu. Wybrać można oczywiście tor Poznań. Całość można opłacić poprzez internet. Na koniec wystarczy pojawić się w danym dniu na torze i poczekać na swoją kolej.

Motoryzacja