April 20, 2019

Blog dla pasjonatów motoryzacji

Zakup radia do samochodu wcale nie jest prostą sprawą. Kluczowym pytaniem jakie musimy sobie postawić to dla kogo będzie kupiony radioodtwarzacz?

Czym jest radioodtwarzacz?

To niewielkie urządzenie wyposażone zarówno w odbiornik fal radiowych umożliwiający słuchania radia, jak również w odtwarzacz płyt CD. Jeszcze parę lat temu odtwarzacze były wyposażone w kasetę na kasety magnetyczne.

Jak wybrać właściwy radioodtwarzacz?

Jeśli kupujemy odtwarzacz dla dziecka to powinniśmy znaleźć taki sprzęt, który będzie bardzo prosty w obsłudze i nie będzie posiadał zbyt dużej liczby funkcji. To sprawi, że każde dziecko będzie w stanie sobie bez problemów poradzić z jego obsługą.

Kupując odtwarzacz dla dorosłych możemy pozwolić sobie na większą liczbę funkcji – odtwarzanie muzyki z USB, odtwarzanie plików w postaci mp3, wav, a nawet umożliwiający nagrywanie audycji z radia. Jednak przed zakupem powinniśmy zastanowić się jakie funkcje będą przez nas wykorzystywane, bo zapewne duża część z nich nie będzie używana więc nie ma potrzeby płacenia znacznie większej ceny za tego typu urządzenie.

Podczas zakupu należy zwrócić również uwagę na wmontowany tuner, zazwyczaj w nowych odtwarzaczach jest to tuner cyfrowy.

Motoryzacja