June 25, 2019

Blog dla pasjonatów motoryzacji

Okres zimowy to pora kiedy jest najwięcej opadów śniegu lub deszczu, są niskie temperatury i panuje na dworze mróz oraz jest wilgoć. Pojazdy, które nie są garażowane muszą być odpowiednio zabezpieczone. Każdy chciałby rano, po mroźnej nocy uruchomić swój pojazd bezproblemowo.

KONIECZNE PRZYGOTOWANIA NA ZIMĘ

Przed zimą auto powinno przejść odpowiedni przegląd, mieć zmienione opony, wlany do chłodnicy płyn i odpowiednio zabezpieczone przed mrozem, lodem i szronem. Tak przygotowane auto nie powinno sprawiać większych trudności, jednak na złe warunki pogodowe znacznie pomogą też specjalne zimowe Automotohit.pl kosmetyki samochodowe.

 

NAJCZĘŚCIEJ STOSOWANE KOSMETYKI SAMOCHODOWE NA ZIMĘ

 

Parujące i zamarznięte szyby ujarzmić można specjalnymi preparatami. Tego rodzaju kosmetyki samochodowe doskonale poradzą sobie z szybami i nie będzie potrzeby długotrwałego skrobania zamarzniętego szkła. Ponadto bardzo dobre są również różnego rodzaju preparaty wspomagające zimą rozruch silnika. Produkty te zawierają specjalne składniki smarne, które doskonale działają na silnik samochodu w krytycznych momentach dużego mrozu.

Wśród zimowych kosmetyków samochodowych można także znaleźć wielofunkcyjne dodatki  uszlachetniające do olei napędowych oraz silikon, który zabezpieczy wszystkie gumowe elementy pojazdu.

Stosowanie zimowych kosmetyków znacznie zabezpieczy auto przed złymi, zimowymi warunkami atmosferycznymi, które zawsze nie są sprzyjające dla samochodów.

Motoryzacja