September 26, 2021

Blog dla pasjonatów motoryzacji

Choć wiele osób uważa szczotkę do mycia samochodu za najgorszy możliwy sposób doprowadzenia auta do czystości, to jednak nie da się ukryć, że jest to narzędzie wprost do tego celu stworzone, a wszystkie negatywne oceny spowodowane są błędnym i niewłaściwym wyborem konkretnej szczotki. Jak zatem dobrze kupić taką szczotkę, żeby jej używanie nie powodowało niepotrzebnych problemów?

Jakie włosie wybrać?

Najważniejszą sprawą podczas dokonywania wyboru szczotki do mycia samochodu jest zdecydowanie się na konkretny rodzaj jej włosia. Chodzi tu dokładnie o wybranie pomiędzy włosiem naturalnym i sztucznym.
Włosie naturalne jest z całą pewnością o wiele delikatniejsze i bezpieczniejsze dla lakieru. Niestety ma przykrą właściwość wchłaniania wody, co może osuszać karoserie podczas mycia, więc stale trzeba uzupełniać na niej wodę. Wersja sztuczna, choć o wiele tańsza, to jednak jest znacznie groźniejsza dla lakieru, ponieważ często jest zbyt twarda i to powoduje powstawanie niewielkich zarysowań na lakierze.

Dodatkowe akcesoria

Szczotka do mycia samochodu w tym jest lepsza od każdego innego narzędzia służącego do mycia, że możliwe jest podłączenia do niej licznych dodatków, które umożliwiają o wiele łatwiejsze, szybsze i wygodniejsze mycie auta. Wśród takich dodatków warto wymienić np. kij teleskopowy, który pozwala szczotką dosięgnąć nawet najbardziej oddalony punkt auta, oraz dozownik ze sprayem, do którego umieścić można szampon, co pozwoli stale uzupełniać jego poziom na karoserii podczas mycia, co jeszcze bardziej usprawni cały proces.

Akcesoria samochodowe