August 21, 2019

Blog dla pasjonatów motoryzacji
mechanik samochodowy z ASO

Każdy samochód potrzebuje w pewnym momencie naprawy. Wiadomo, że nie każdą awarię potrafimy naprawić sami. Wówczas poszukujemy warsztatu samochodowego, który nam w tym pomoże. Każde większe miasto posiada kilkadziesiąt tego typu miejsc. Każdy samochód potrzebuje w pewnym momencie naprawy. Wiadomo, że nie każdą awarię potrafimy naprawić sami. Wówczas poszukujemy warsztatu samochodowego, który nam w tym pomoże.

CECHY PROFESJONALNEGO SERWISU SAMOCHODOWEGO

Gdy już podejmie się decyzję co do wyboru serwisu samochodowego, należy zwrócić uwagę na następujące sprawy:

  1. Czy warsztat oferuje dobre ceny, nie za niskie i nie za wysokie, czy oferuje części zamienne oryginalnego producenta oraz tańsze zamienniki?
  2. Czy serwis posiada odpowiedni sprzęt do dokonywania napraw samochodów?
  3. Czy personel posiada odpowiednie kompetencje i umiejętności (można to sprawdzić poprzez to czy na ścianach wiszą różnego rodzaju certyfikaty)?
  4. Jaką formę zabezpieczenia pozostawionego w serwisie pojazdu zapewnia nam właściciel?

KILKA PORAD NA TEMAT DOBORU SERWISU SAMOCHODOWEGO

Szukając odpowiedniego, profesjonalnego i uczciwego serwisu samochodowego można wykorzystać kilka psychologicznych sztuczek, które od razu pozwolą stwierdzić, jaka jest jakość usług. I tak np. gdy mechanik proponuje najtańsze części może to oznaczać, że nie dba o klienta lub też po prostu wcisnąć klientowi towar najniższej jakości. Dobry mechanik nie będzie również przeprowadzał napraw metodą prób i błędów oraz nie będzie namawiał do natychmiastowej wymiany czegoś jeszcze. Bardzo dobrym pomysłem jest osobisty nadzór nad całą operacją. Uczciwy profesjonalista nie będzie miał nic do ukrycia i z pewnością pozwoli klientowi na obserwację. Ważne jest także zwrócenie uwagi na ogólny wygląd zakładu – nie może tu być nadmiernie czysto, ale też złe wrażenie sprawia zbyt brudny i chaotycznie urządzony warsztat.

Motoryzacja