August 21, 2019

Blog dla pasjonatów motoryzacji
kolizja drogowa

W realiach naszego kraju, każdy właściciel samochodu musi wykupić ubezpieczenie od odpowiedzialności cywilnej – obligują go do tego istniejące przepisy. Wiele osób narzeka na taki stan rzeczy, jednak tylko do momentu, w którym nie będą stroną poszkodowaną w wypadku komunikacyjnym. W przypadku stłuczki, czy też poważniejszego w skutkach wypadku, uczestnicy poszkodowani otrzymują zwrot z ubezpieczenia sprawcy wypadku. Jest to swoista gwarancja, że pieniądze te zostaną wypłacone i nie trzeba prowadzić cywilnej batalii sądowej o każdą złotówkę.

Ile trzeba zapłacić za ubezpieczenie oc?

Oc koszt ubezpieczenia to bardzo indywidualna sprawa, która zależy od kilku czynników. Reguła jest jednak taka, że im dłuższa jazda bezwypadkowa, tym ubezpieczenie będzie niższe. Ponadto, wysokość składki jest ustalana przez konkretne towarzystwo ubezpieczeniowe, warto więc przed podpisywaniem umowy zapoznać się z różnorodnymi ofertami. Można to zrobić bez wychodzenia z domu, wystarczy na stronie zajmującej się porównywaniem ofert ubezpieczeniowych wpisać podstawowe informacje o pojeździe i w kilka minut otrzyma się pełną kalkulację. Osoby zmieniające ubezpieczyciela, często mogą liczyć na atrakcyjne zniżki.

Jak obniżyć ubezpieczenie samochodu?

Trzeba pamiętać o tym, że sam ubezpieczający się ma wpływ na wysokość polisy, przynajmniej częściowo. Jeżeli będzie jeździł rozważnie i przez kilka kolejnych lat nie spowoduje kolizji drogowej, to otrzyma zniżki na ubezpieczenie – odpowiada ekspert z Nord Auto Hyundai. Warto także negocjować cenę, niektórzy agenci mogą wówczas zaproponować rabat. Kolejnym sposobem na to, aby zaoszczędzić pewien procent wartości ubezpieczenia jest płatność jednorazowa za cały rok z góry. W przypadku płatności ratalnej trzeba się często liczyć z dodatkowymi opłatami w wysokości przeważnie kilkudziesięciu złotych.

Motoryzacja