March 23, 2019

Blog dla pasjonatów motoryzacji

Karoseria jest to najbardziej widoczna cześć naszego auta. Jest również najbardziej zagrożona uszkodzeniami oraz wpływem środowiska naturalnego. Środowisko jest ze swej natury agresywne, więc aby mieć zdrową i piękną karoserię należy o nią stale dbać.

Jak zadbać o karoserię swojego samochodu? 

Aby dobrze dbać o karoserię swojego samochodu musimy przede wszystkim być systematyczni w kilku sprawach. Nalezą do nich:

– mycie samochodu: nawet jeśli nie mamy zbyt wiele czasu musimy to robić. Bezwzględnie należy to zrobić minimum raz w trakcie zimy oraz zaraz po niej. Warto zwrócić na ten aspekt również uwagę, jeśli mieszkamy w mocno zanieczyszczonym regionie kraju, jak na przykład Górny Śląsk, gdyż w tych regionach zdarzają się dość często kwaśne deszcze. Warto myć auto specjalnym szamponem, gdyż zawiera on związki czyszczące i pielęgnujące takie jak wosk do auta,

– woskowanie karoserii: wosk do samochodu od MrCleaner nie jest dużym wydatkiem. Jego nakładanie nie jest zbyt pracochłonne, a efekt zarówno ten wizualny jak i ten praktyczny, potrafi nas zadziwić. Aby jednak go dostrzec musimy wosk samochodowy, nakładać regularnie co około dwa do trzech miesięcy,

– „pastowanie” gum i uszczelek: nie jest to bezpośrednio związane z karoserią, ale ponieważ od dobrych uszczelek wiele zależy, to należy o tym wspomnieć. Czernidła do uszczelek chronią je przede wszystkim przed promieniowaniem UV, dzięki czemu nie parcieją i zachowują swoje właściwości.

Motoryzacja