December 7, 2021

Blog dla pasjonatów motoryzacji

Jaguar XF to samochód, który swoją wyjątkowością skradł serca milionów ludzi, którzy go zobaczyli. Niepowtarzalna stylistyka wraz z eleganckim i luksusowym wnętrzem zrobiła furorę na świecie w roku 2008, w którym to został on pierwszy raz wypuszczony na drogę. Wynikiem tego jest otrzymanie tytułu samochodu roku. Trzeba dodać, że był on bowiem następcą modelu S-Type.

Brytyjska marka wprowadza nowości

Jedną z nich jest fakt, że samochód był drugim w historii samochodem wypuszczanym w nadwoziu kombi. Co wzbudziło pozytywny odbiór, ponieważ samochód tym samym trafił do większego grona odbiorców.

Nowy model zaskakuje!  

Stylistyka, którą prezentuje samochód, jest połączeniem sportu i elegancji. Zastosowane zostały światła, które oddają nowoczesny styl, a na tyle również pojawiła się nowość w postaci listwy biegnącej prawie przez całą szerokość. Nic nie robi jednak takiego wrażenia jak wnętrze i jego wykończenie. Zostały zastosowane materiały najwyższej jakości, co pokazuje dokładność i zaangażowanie tego producenta w budowanie swoich pojazdów. W środku zastosowane zostały mięsiste skóry, które swoim komfortem i wygodą otulają kierowcę i pasażerów podczas podróży. Dodatkowo zaskakują nowości wprowadzone do tego modelu.

Tunel środkowy wyposażony został w wiele przycisków oraz w nowoczesne rozwiązanie, jakim jest skrzynia biegów a właściwie pokrętło, które po odpaleniu silnika wysuwa się a bo zgaszeniu chowa. Jak się można domyślić, zostały zastosowane również inne rozwiązania w wyposażeniu, które zaskoczą nie jedną osobę. Silniki początkowo były tylko cztery a sam producent stopniowo wprowadzał kolejne jednostki otrzymując tym samym rozpiętość mocy w przedziale między 207 km a 510 km.

Artykuł powstał we współpracy z salonem Nord Auto Jaguar.pl

Motoryzacja