June 25, 2019

Blog dla pasjonatów motoryzacji

Do polerowania samochodu można wykorzystać nie tylko popularne gąbki polerskie, ale również futra, które mają wielu zagorzałych zwolenników. Z niniejszego artykułu dowiedzą się Państwo, jakie zalety mają poszczególne rozwiązania i z których produktów warto skorzystać w pierwszej kolejności.

Co wybrać?

Wybór gąbki lub futra w dużej mierze zależy od tego, z jakim defektem mamy do czynienia. Przy pełnej korekcie lakieru i przy usuwaniu dużych uszkodzeń zdecydowanie lepiej sprawdzą się futra polerskie. Oryginalne gąbki polerskie to doskonała propozycja dla tych osób, które muszą wykonać korektę drobniejszych niedoskonałości. Bardzo wielu kierowców wybiera gąbki na przykład do hologramów albo do rozprowadzania sealantu lub innych środków.

Gąbki polerskie – co warto wiedzieć?

W pierwszej kolejności warto wspomnieć o tym, że polerskie gąbki są zdecydowanie bardziej precyzyjnym materiałem i co najważniejsze dają znacznie lepszą jakość wykończenia. Futra są bardziej agresywne, dlatego też z ich dobrodziejstwa powinny korzystać jedynie osoby, które mają spore doświadczenie w polerowania lakieru. Gąbka polerska przez wielu specjalistów zalecana jest również do polerowania świeżych i miękkich materiałów. Doskonale nadają się one także do odświeżania i nabłyszczania lakieru. Kluczem do sukcesu jest nie tylko zakup porządnej gąbki ze sklepu Car-Spa, ale również wybranie wysokiej jakości mleczka polerskiego. Pamiętać należy także i o tym, że nawet najlepsza gąbka polerska pod wpływem temperatury odkształca się i co najgorsze traci swoje drogocenne właściwości.

Motoryzacja