August 1, 2021

Blog dla pasjonatów motoryzacji

Tor Steel Ring jest niezwykle atrakcyjnym miejscem, gdzie organizowane są różnego rodzaju eventy motoryzacyjne. Koniecznie trzeba zaznaczyć, że wspomniany obiekt zlokalizowany jest w miejscowości Trzyniec. Znajduje się około 10 km od Cieszyna. 

Co warto wiedzieć o torze Steel Ring w Trzyńcu?

Asfaltowa nawierzchnia umożliwia kierowcy na rozpędzenie samochodów do satysfakcjonującej prędkości. Należy również zaznaczyć, że jazda na torze wyścigowym Steel Ring w Trzyńcu jest niezwykle bezpieczna. Godny uwagi jest fakt, że długość omawianego toru wynosi 1,3 km. Steel Ring jest doskonałym rozwiązaniem dla osób, które szukają przygody życia. Ponadto jest to idealne miejsce dla wszystkich fanów motoryzacji. Można bowiem przejechać się sportowymi samochodami po profesjonalnym torze wyścigowym. 

Atrakcje toru Steel Ring

Kierowcy będą mieli możliwość sprawdzenia swoich umiejętności w najbardziej dynamicznych oraz zaawansowanych ćwiczeniach na torze Steel Ring w Trzyńcu pod okiem profesjonalnych instruktorów. Warto zaznaczyć, że nad bezpieczeństwem osób jeżdżących po torze będzie czuwać zaplecze medyczne i techniczne. Godny uwagi jest fakt, że praktycznie każda osoba zainteresowana przejechaniem się samochodem sportowym na torze będzie musiała uczestniczyć w krótkim kursie instruktażowym. Przybliżone zostaną jej najbardziej istotne zasady bezpieczeństwa, a także reguły, które obowiązują na torze.

Jazda swoim samochodem

Należy mieć świadomość, że na omawianym torze można jeździć nie tylko i wyłącznie samochodem wypożyczonym, ale również własnym. Jest to zdecydowanie tańsze rozwiązanie. Kosztuje bowiem kilkaset złotych za jedną godzinę jazdy po torze. Jak zostało już wspomniane wcześniej jazda na torze wyścigowym Triniec jest całkowicie bezpieczna. Kierowca ma także możliwość sprawdzić, jak w danym momencie prezentują się jego umiejętności. 

Możliwość jazdy wypożyczonym samochodem sportowym

Kierowca ma również możliwość wypożyczyć samochód sportowy do jazdy na omawianym torze. Cena za jedno okrążenia zaczyna się od kilkuset złotych. Koszty zabawy uzależnione będą od liczby okrążeń, a także wybranego samochodu sportowego. Zdecydowana większość osób ma w ten sposób możliwość przejechać się samochodem, którego najprawdopodobniej nigdy sobie nie kupi. 

Pasjonat motoryzacji może dzięki temu sprawdzić swoje umiejętności w autach takich marek, jak Lamborghini czy Ferrari. Koniecznie należy zaznaczyć, że kierowcy w normalnych warunkach na drodze nie mieliby możliwości jechać tak dynamicznie. Praktycznie każdy fan motoryzacji powinni przynajmniej raz w życiu wybrać się na omawiany tor. Bardzo bogata flota samochodów powoduje, że praktycznie każdy, nawet najbardziej wymagający kierowca będzie w stanie wybrać sobie odpowiednie auto. Można w ten sposób przez chwilę poczuć się, jak prawdziwy kierowca zawodowy uczestniczący w wyścigu. Osoby doświadczone mają nawet możliwość uczestniczenia w cyklicznie organizowanych wyścigach na torze w Trzyńcu.

Szybka jazda