July 7, 2020

Blog dla pasjonatów motoryzacji

Choć wielu kierowców z rozbawieniem, a czasem i z politowaniem patrzy na stosowane często wśród starszego pokolenia pokrowce samochodowe na siedzenia, to warto jest się mimo wszystko dokładnie dowiedzieć, jakie mają one cel, ponieważ bardzo szybko można się przekonać o ich zasadności i zamiast wywoływać śmiech, staną się one obiektem pożądania.

Ochrona cennych foteli

Każdy właściciel samochodu doskonale wie, jak szybko materiał, którymi pokryte są fotele ulega zabrudzeniu. Wystarczy, że podczas jazdy coś się wyleje lub usiądzie się brudnymi spodniami, to już cały fotel nadaje się tylko do prania. Prania, które nie jest ani wygodne, ani tym bardziej tanie w realizacji. Dlatego właśnie dobrze jest stosować pokrowce samochodowe na siedzenia (https://automotohit.pl/Pokrowce-samochodowe-na-fotele), które w przypadku różnego rodzaju zabrudzeń zwyczajnie ochronią oryginalny materiał. Pokrowiec po zabrudzeniu można albo wymienić, ponieważ jest bardzo tani, albo prostu wyprać i używać nadal.

Maskowanie niedoskonałości

Pokrowiec samochodowy na siedzenia może mieć też zupełnie inne przeznaczenie np. maskowanie powstałych wcześniej uszkodzeń. Pęknięte obszycie lub dziury po papierosach może nie wpływają na komfort jazdy, jednak bardzo skutecznie licują na estetyce wnętrza samochodu. Z tego powodu bardzo często stosuje się takie pokrowce jako formę ukrycia obecnych uszkodzeń, co jest znaczne tańsze niż ich naprawa u tapicera, która wiązała by się nie tylko z kosztami, ale również z unieruchomieniem na jakiś czas pojazdu.

Akcesoria samochodowe