August 21, 2019

Blog dla pasjonatów motoryzacji
zmiana oleju przez ASO

Wielu kierowców na początku swojej przygody z samochodem zastanawia się, czym różni się tak naprawdę ASO od zwykłego serwisu samochodowego? Czy chodzi o to, że w jednym pracują specjaliści, a w drugim osoby mniej wykwalifikowane? A może chodzi o fakt, że jedna ekipa posiada lepszy sprzęt od tej drugiej? Różnice co prawda istnieją pomiędzy tymi dwoma miejscami, jednak są one znacznie mniej ciekawe niż możny, by sądzić na pierwszy rzut oka.

Co z jakością obsługi?

Szukając miejsca, w którym będzie się naprawiało i serwisowało swoje cztery kółka, przede wszystkim patrzy się na to, jak dobrze wykonywane będą dane usługi. Liczy się jakość, szybkość realizacji naprawy i jej dokładność.

Wielu kierowców z tego powodu skreśla zwykły serwis samochodowy, ponieważ uważaj, że tylko autoryzowany serwis jest w stanie przeprowadzić takie naprawy i konserwacje właściwie. Urzeka ich ładne wyposażenie warsztatu, pięknie zaprojektowane loga i nazwy.
Jest to ogromny błąd, ponieważ piękne wnętrza i ładnie ubrani pracownicy nie oznaczają jednocześnie ich fachowości i nieomylności w działaniu. Często wręcz zwykłe, niepozorne warsztaty samochodowe, pomimo tego, iż nie wyglądają tak okazale, są w stanie świadczyć usługi o wiele lepiej.

A co z ceną?

Wybierając pomiędzy ASO, a serwisem samochodowym należy również pamiętać, że zawsze ASO będzie tym droższym miejscem. Dlaczego?
Ponieważ po pierwsze zawsze korzysta z oryginalnych części, które oczywiście kosztują znacznie więcej niż części nieoryginalne. A po drugie tylko korzystanie z ASO jest w stanie zachować gwarancje na samochód. W przypadku posiadania auta na gwarancji właściciel takiego samochodu jest właściwie zmuszony do korzystania z ASO, co oczywiście przekłada się na końcową cenę usługi.

Czy oznacza to, że ASO jest złem koniecznym? Oczywiście, że nie ponieważ można tam, chociażby dokładnie sprawdzić przeprowadzane wcześniej prace i wykonywać naprawy za darmo, na podstawie obowiązującej gwarancji.

Motoryzacja