February 20, 2019

Blog dla pasjonatów motoryzacji

Auto detailing to usługa polegająca na gruntownym czyszczeniu samochodu zarówno w środku, jak i na zewnątrz. Z racji tego, że wykorzystuje się do niej narzędzia i środki chemiczne, jakich przeciętny kierowca nie posiada, wykonuje się ją w profesjonalnych warsztatach.

O usługę tę najłatwiej jest w dużych miastach, gdzie jest już powszechna, ale i w mniejszych miastach Polski jest o nią coraz łatwiej. Profesjonalne czyszczenie samochodu wykonuje się raz na jakiś czas, a częstotliwość zależy do szybkości brudzenia się auta. Część kierowców wykonuje ją regularnie, a inni sporadycznie, na przykład przed sprzedażą samochodu.

Czyszczenie wnętrza i karoserii

Usługa auto detailingu w Car-Spa obejmuje czyszczenie i konserwację niemal całego samochodu, za wyjątkiem podwozia. W niektórych warsztatach można zlecić też umycie silnika. Zazwyczaj jednak auto detailing polega na myciu i konserwowaniu wnętrza oraz karoserii auta. Czynności te warto wykonywać, gdy sposób użytkowania auta sprzyja jego zabrudzeniu. Z jednej strony jest to bowiem mycie, które usuwa brud, a zastosowane na końcu konserwowanie zapobiega szybkiemu ponownemu zabrudzeniu się, a nawet chroni przed negatywnymi czynnikami zewnętrznymi.

Auto detailing polecany dla każdego auta

Usługa ta jest głównie stosowana w nowych samochodach, szczególnie tych wyższej klasy, ale nic nie stoi na przeszkodzie, aby zastosować ja nawet w leciwym samochodzie. Gruntownie wyczyszczone auto nie tylko cieszy oko właściciela, ale przyjemniej się nim podróżuje i kierowcy, i pasażerom.

Motoryzacja